Tellimistingimused

1. Käesolevad Meratiks OÜ (edaspidi nimetatud Meratiks või müüja) e-poe üldtingimused (edaspidi nimetatud tingimused) kehtivad kõikide isikute suhtes (edaspidi nimetatud ostja või tarbija), kes kasutavad Meratiks e-poodi, tellivad kaupu e-poest ning on sõlminud kauba ostu- müügilepingu (edaspidi nimetatud müügileping). Tellimuse vormistamisega nõustub ostja käesolevate tingimustel.
2.Kauba hind ja kauba saadavus võivad jooksvalt ja ette teatamata muutuda. Kui ostja on esitanud tellimuse enne kauba hinna muutmist, rakendatakse tellimuse hetkel kehtinud hinda.
3. Müüjal on õigus e-poe vahendusel sõlmitud müügilepingust sanktsioonideta taganeda ning tellitud kaup jätta üle andmata või teenus osutamata alljärgmistel juhtudel: kaup on otsa saanud; kauba hinda ja omadusi on e-poes kuvatud valesti süsteemivea tõttu.
4. Kui müüjal ei ole võimalik tellimust täita võetakse ostjaga ühendust ning tagastatakse tasutud summa juhul, kui ostja on jõudnud teha kauba eest ettemaksu.
5. Ostu vormistamiseks e-poes lisa soovitud tooted  ostukorvi, kinnita ostukorv, vali transpordiviis. Seejärel sisesta oma andmed ning esita tellimus. Peale tellimuse esitamise saadetakse Teie e-posti maksekorralduse teade.
6. E-poes ostetud kauba eest saab tasuda pangalingi teenusega (LHV, Swedbank) või arve alusel ülekandega kontole EE122200221065280932 Swedbank või EE597700771003615747 LHV. Meratiks OÜ on isikuandmete vastutav töötleja. Kauba ostmisel kehtib 100% ettemaksu reegel. Peale summa laekumist Meratiks OÜ pangakontole saadetakse kaup teele mitte hiljemalt kui 7 tööpäeva jooksul.  Kui makse ei ole 7 päeva möödumisel arve esitamisest Meratiks OÜ kontole laekunud, siis loetakse seda sooviks ostust loobuda ning tühistatakse tellimus.
7.Meratiks OÜ veebilehel kuvatud hind on lõpphind eurodes. Tellitud kauba hinnale lisandub kohaletoimetamise tasu (v.a kui ei ole tegemist müüa poolt märgitud tasuta transpordiga). Kohaletoimetamine vaid Eesti piires hiljemalt 7 päeva jooksul peale arve tasumist. Kaup saadetakse  OmnivaSmartPosti pakiautomaati või Eesti Posti postkontorisse. Standard tarneaeg 3 tööpäeva.
8.Kohaletoimetaja hinnakirja muutudes muutuvad ka kohaletoimetamise tasud.
9. Kliendil on õigus toode soovi korral tagastada või ümber vahetada. Toote tagastamisest peab teatama 14 päeva jooksul elektronpostil meratiks@outlook.com  ning kaup tuleb tagastada 14 tööpäeva jooksul tagastamisteate edastamisest. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud. Kaup peab olema originaalpakendis, siltidega ja kahjustamata (v.a outlet kaup). Toote tagastamisel või ümber vahetamisel on klient kohustatud kauba tagasi saatma Omniva või ItellaSmartposti  pakisaatmisteenuste vahendusel. Tagastamisele kuuluvad postitasud katab ostja. Juhul, kui üle antud asi või osutatud teenus ei vasta tellitule, tagastab tellimuse tagastamisega seotud kulutused Meratiks  OÜ.
10.Kauba maksumuse summa kantakse tagastatud kauba eest tagasi Ostja arveldusarvele esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates lepingust taganemise teate jõudmisest müüjani, kui kõiki tagastamisega seotud tingimusi on järgitud. Postitasu ei tagastata.
11.Meratiks OÜ-l on õigus tagastatavast summast maha arvestada toote väärtuse vähenemine juhul, kui toode on kliendi poolt kahjustatud. Toote ümbervahetamise soovi korral lisandub uuele kaubale eraldi saatmistasu, mille katab klient.
12.NB! E-poest ostetud pesu ja muud intiimtooted ei kuulu tagastamisele ega ümbervahetamisele (v.a. juhul, kui toote kilepakend on avamata)
13.Kliendil on õigus pretensioone esitada aasta jooksul toote kättesaamisest. Meratiks OÜ ei vastuta kliendi süül või hoolimatusel toote kahjustamise eest, defektide eest, mis on tekkinud toote mittesihipärase kasutamise tagajärjel või toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavapärase kasutamise korral.
14.Müüjal on õigus tellimuse alusel sõlmitud ostu-müügilepingust taganeda, kui ostja ei ole arvel näidatud aja jooksul arvet tasunud või kui müüjal on vastava kauba varud ammendunud.
15. 16.Käesolevatele tingimustele kohaldatakse Eesti õigust. Kui tingimuste mõni säte on tühine, ei mõjuta see ülejäänud osas tingimuste kehtivust. Tühise sätte asemel kohaldatakse seaduses seda liiki lepingu kohta sätestatut.Osapoolte vahelisi vaidlusi püütakse lahendada vastastikusel mõistmisel põhinevate läbirääkimiste teel, kokkuleppe mittesaavutamisel Tartu Maakohtus.